Nowe gabinety profilaktyki zdrowotnej w Gminie Kutno

Pod koniec grudnia 2017r. Gmina Kutno zrealizowała zadanie pn. „Dostawa wyposażenia gabinetów profilaktyki zdrowotnej do szkół prowadzonych przez Gminę Kutno”. Zadanie było finansowane ze środków budżetu państwa otrzymanych za pośrednictwem Wojewody Łódzkiego. Otrzymane środki finansowe w ramach dotacji celowej w wysokości 13.011,48zł zostały przeznaczone na wyposażenie gabinetów profilaktyki zdrowotnej w sprzęt, aparaturę medyczną, meble. W ramach przyznanych środków wyposażono gabinety pielęgniarek w:

- Szkole Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Byszewie,

- Szkole Podstawowej im. Kornela Makuszyńskiego w Strzegocinie,

- Szkole Podstawowej im. Bohaterów Walk nad Bzurą we Wroczynach.

Nowe gabinety zapewnią optymalne warunki sprawowania profilaktycznej opieki zdrowotnej nad uczniami w szkołach.

Gabinety profilaktyki zdrowotnej w szkołach prowadzonych przez Gminę Kutno

Gmina Kutno realizuje zadanie pn. „Dostawa wyposażenia gabinetów profilaktyki zdrowotnej do szkół prowadzonych przez Gminę Kutno”. Zadanie jest finansowane ze środków budżetu państwa otrzymanych za pośrednictwem Wojewody Łódzkiego. Dotacja celowa na sfinansowanie zakupu wyposażenia gabinetu profilaktyki zdrowotnej wynosi: 13.277,00zł. W ramach przyznanych środków zostaną wyposażone gabinety pielęgniarek w:

- Szkole Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Byszewie

- Szkole Podstawowej im. Kornela Makuszyńskiego w Strzegocinie

- Szkole Podstawowej im. Bohaterów Walk nad Bzurą we Wroczynach.

W celu zapewnienia optymalnych warunków sprawowania profilaktycznej opieki zdrowotnej nad uczniami zostanie zakupione wyposażenie niezbędne do jego prawidłowego funkcjonowania.

INFORMACJA O DOFINANSOWANIU AKTUALIZACJI ZINTEGROWANEGO PROGRAMU REWITALIZACJI DLA GMINY KUTNO

0001

Aktualizacja zintegrowanego programu Rewitalizacji dla gminy Kutno

0001

Demontaż i unieszkodliwienie azbestu w 2016r.

0001

Leśna Polana w Zespole Szkół w Gołębiewku

0001

Wymiana palnika w SP Strzegocin

0001

0001(27)

Budowa zbiornika wyrównawczego

0001(26)

Wyrównywanie szans edukacyjnych w Gminie Kutno

W Gminie Kutno w okresie od 01.03.2015r. do 31.08.2015r. realizowany jest projekt POKL w ramach Priorytetu IX „Rozwój wykształcenia i kompetencji w regionach”, Działania 9.1 „Wyrównywanie szans edukacyjnych i zapewnienie wysokiej jakości usług edukacyjnych świadczonych w systemie oświaty”, Poddziałania 9.1.1 „Zmniejszenie nierówności w stopniu upowszechnienia edukacji przedszkolnej” pn. „Zapewnienie dostępu do wysokiej jakości edukacji przedszkolnej w oddziale przedszkolnym w SP w Gołębiewku”. Dzięki wsparciu ze środków unijnych został doposażony oddział przedszkolny w Szkole Podstawowej w Gołębiewku w Zespole Szkół w Gołębiewku, w funkcjonalne i kolorowe meble przedszkolne i inne wyposażenie (m.in. dywan, materace do odpoczynku, obudowa grzejników, ozdoby ścian), pomoce dydaktyczne, artykuły plastyczne, zabawki, sprzęt ICT (laptop, rzutnik multimedialny, drukarka laserowa, skaner), sprzęt audiowizualny (telewizor, odtwarzacz DVD, radiomagnetofon) i tablicę interaktywną. Łączny koszt projektu wyniósł 38.701,28 zł.

Zapewnienie dostępu do wysokiej jakości edukacji przedszkolnej w oddziale przedszkolnym w SP w Gołębiewku

0001(21)

Wynik postępowania na zadanie pn "Budowa i wdrożenie Systemu Informacji Przestrzennej Gminy Kutno"

Informujemy że na stronie BIP Urzędu Gminy Kutno znajduje sięwynik postępowania na zadanie pn "Budowa i wdrożenie Systemu Informacji Przestrzennej Gminy Kutno"

http://www.bip.gminakutno.pl/strony/menu/70.dhtml

 

0001(20)

0001(12)

Pelet

System Informacji Przestrzennej gminy Kutno

SIP

0001(9)

Wyrównanie szans edukacyjnych

W Gminie Kutno w okresie od marca do października 2014 r. realizowano projekt POKL w ramach Priorytetu IX „Rozwój wykształcenia i kompetencji w regionach”, Działania 9.1 „Wyrównanie szans edukacyjnych i zapewnienie wysokiej jakości usług edukacyjnych świadczonych w systemie oświaty”, Poddziałania 9.1.1 „Zmniejszanie nierówności w stopniu upowszechniania edukacji przedszkolnej”, pn. „Zapewnienie dostępu do wysokiej jakości edukacji przedszkolnej na terenie Gminy Kutno”. Dzięki wsparciu ze środków unijnych w ramach ww. projektu zostały doposażone 4 oddziały przedszkolne szkół podstawowych, dla których Gmina Kutno jest organem prowadzącym, w funkcjonalne i kolorowe meble przedszkolne, pomoce dydaktyczne, artykuły plastyczne, zabawki edukacyjne, sprzęt audiowizualny, laptopy, tablice interaktywne, doposażono również łazienki dostosowując je do potrzeb i wieku dzieci. Przy szkołach zostały zorganizowane cztery nowe place zabaw wyposażone w odpowiedni sprzęt. Kwota dofinansowania projektu wyniosła 286 519,92 zł.

Oddział przedszkolny w Szkole Podstawowej w Byszewie w Zespole Szkół w Byszewie

Oddział przedszkolny w Szkole Podstawowej w Strzegocinie

Strzegocin 1

Strzegocin 2

Oddział przedszkolny w Szkole Podstawowej we Wroczynach

Wroczyny 1

Wroczyny 2

Oddział przedszkolny w Szkole Podstawowej w Gołębiewku w Zespole Szkół w Gołębiewku

ZS GOLEBIEWEK EU_005

ZS GOLEBIEWEK EU_009
 

Zapewnienie dostępu do wysokiej jakości edukacji przedszkolnej na terenie Gminy Kutno

9-1-1


Opublikował: admin
Data dodania: 20 lipca 2015
Data ostatniej modyfikacji: 25 października 2018
Stronę odwiedzono: 5133 razy

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij